Wieliczka

WIELICZKA - wycieczka z Zakopanego do zabytkowej Kopalni Soli

Wieliczka to niewielkie miasto na południu Polski w pobliżu Krakowa, znane z zabytkowej Kopalni Soli, która jest ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Kopalnia jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy, od średniowiecza do chwili obecnej, obiektem górniczym. Jej oryginalne wyrobiska - chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości ponad 300 metrów. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych. Udostępniony do zwiedzania odcinek to 3,5 km trasa na głębokości od 64 do 135m.

Pobyt w Kopalni jest szczególnie korzystny dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz z alergią.

Warto zaznaczyć, że w dniu 8 września 1978 roku Kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dołączyła do pierwszych 12 obiektów na całym świecie


Kopalnia Soli Wieliczka - galeriaDZIEŃ: piątek


WYJAZD: 9.00 POWRÓT: ok. 19.00


CENA:
Dorośli: 80 zł
Studenci do 26 lat i młodzież: 75 zł
Dzieci 4-10 lat: 70zł
Dzieci do 4 lat: 45zł*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty.
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota, przewodnika po kopalni.

Dodatkowo płatne:
Bilet wstępu do Kopalni Soli w Wieliczce:

czerwiec i wrzesień: 66zł dorośli/ 57zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 48zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

lipiec-sierpień: 73zł dorośli/ 63zł studenci do 26 lat, emeryci, renciści, seniorzy 65+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 55zł dzieci powyżej 4 lat, młodzież szkolna/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Opcjonalnie płatne: kanapka 6zł.Organizator nie odpowiada za zmianę ceny wstępu w trakcie sezonu.

Polecamy zabrać wygodne obuwie i okrycie wierzchnie z długim rękawem.

Rezerwuj teraz

domki w górach