Spływ Dunajcem

SPŁYW DUNAJCEM - obowiązkowa wycieczka podczas pobytu na Podhalu.
Spływ możliwy na tratwach,  pontonach lub kajakach.

Wycieczka Spływ Dunajcem połączona jest ze zwiedzaniem najbardziej urokliwych zakątków polskiego Spisza. Wśród miejsc odwiedzanych znajduje się XIV wieczny zamek w Niedzicy, skrywający liczne tajemnice i legendy, majestatycznie królując nad okolicznymi wioskami i Jeziorem Czorsztyńskim. Krótki spacer po koronie sztucznej zapory na Dunajcu pozwoli zobaczyć ogrom pracy, jaka została włożona, aby stworzyć zabezpieczenie dla całej Polski przed jednym z największych żywiołów, jakim jest woda.

Z Niedzicy udadzą się Państwo do pobliskich Sromowiec a stąd w ponad dwugodzinną przeprawę rwącym nurtem Dunajca. Różnorodność szybko zmieniających się krajobrazów zadziwi nawet najbardziej wymagających. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Kątach, a kończy w Szczawnicy, gdzie przewidujemy ok. godzinną przerwę na obiad.

Dużą atrakcją wycieczki jest XV wieczny drewniany kościółek w Dębnie, udostępniany do zwiedzania w obecności księdza proboszcza. Kościółek jest zabytkiem klasy 0, a więc o szczególnym znaczeniu międzynarodowym, porównywalnym np. z krakowskim Wawelem. Jak podają góralskie legendy częstym gościem kościółka był Janosik. W filmie Janosik tytułowy bohater brał tu ślub. W 2003 roku cały obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Spływ Dunajcem II - galeriaDZIEŃ: wtorek, piątek, niedziela


WYJAZD: 09.30 POWRÓT: ok.19.00


CENA - spływ tratwa:
Dorośli: 79zł
Studenci do 26 lat i młodzież: 75zł
Dzieci 4-10 lat: 69zł
Dzieci do 4 lat: 45 zł

CENA - spływ ponton/kajak:
Dorośli: 79zł
Studenci do 26 lat,  młodzież, dzieci od 6 lat: 75zł*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty.
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota, wstęp do kościoła, ubezpieczenie - PONTONY i KAJAKI.

Dodatkowo płatne: wstęp do PPN + bilet na Spływ:
Tratwa - czerwiec i wrzesień: 61zł dorośli, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci/ 42 zł dzieci do 10 lat.
Tratwa - lipiec i sierpień: 66zł dorośli, młodzież szkolna, studenci do 26 lat, emeryci/ 46 zł dzieci do 10 lat.
Ponton/kajak (ponton/kajak, kurtka wodoodporna, kask, kamizelka asekuracyjna, worki wodoodporne): 66zł.

Opcjonalnie płatne: Zamek i Wozownia w Niedzicy: 19zł dorośli/ 14zł dzieci, młodzież i opiekunowie, studenci, emeryci, renciści; Spichlerz: +5zł (w każdej kategorii wiekowej); kanapka 6zł.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.UWAGA:

Minimalny wiek uczestnika spływu na pontonach i kajakach 6 lat. Spływ na tratwach bez ograniczeń wiekowych.

W upalne dni proszę pamiętać o przeciwsłonecznym nakryciu głowy i butelce wody mineralnej!

Rezerwuj teraz
Mapka Splywu Przełomem Dunajca:

mapka splywu

 

 

domki w górach