Oświęcim

OŚWIĘCIM i WADOWICE - pouczająca wycieczka dla dorosłych i młodzieży

Tereny największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu - Birkenau i Auschwitz. Ogrom obszaru, prymitywne baraki więźniarskie, kilometry obozowego ogrodzenia i dróg w pełni oddają to, czego nie da się wyrazić słowami: bezmiar upodlenia, okrucieństwa i nieludzkiej zbrodni. 

Z Oświęcimia pojedziemy do Wadowic - miasta urodzin Ojca Świętego. Zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu modlił się, służył do Mszy św., przyjął sakrament bierzmowania i odprawił mszę prymicyjną. W ostatnim czasie Bazylika została gruntownie odnowiona. W czasie wolnym można skosztować słynnej już na cały świat papieskiej kremówki.


Oświęcim - Wadowice - galeria
DZIEŃ: :czwartek


WYJAZD: 8.30 POWRÓT: ok. 21.00


CENA:
Dorośli: 130zł
Studenci do 26 lat, młodzież od 14 lat: 120zł*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty.
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, wstęp do Muzeum Auschwitz i Birkenau, przewodnika w języku polskim i obowiązkowe słuchawki w Muzeum w Oświęcimiu.

Opcjonalnie płatne: kanapka 6zł.UWAGA:

W związku z obostrzeniami w Muzeum Auschwitz każdy podróżujący musi mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

Maksymalny rozmiar toreb i plecaków dopuszczonych do wniesienia na teren Muzeum to 30x20x10cm.

Nie zaleca się zwiedzania Muzeum przez dzieci poniżej 14 lat.

Rezerwuj teraz

domki w górach