Tatry Wysokie Łomnicki Szczyt

Łomnica 2634 m n.p.m. to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach

W programie naszej wycieczki istnieje możliwość skorzystania z 3 różnych słowackich kolejek linowych i terenowych. Wycieczkę rozpoczniemy wyjazdem kolejką gondolową z Tatrzańskiej Łomnicy nad Łomnicki Staw 1751 m n.p.m., skąd wyjedziemy na Łomnicki Szczyt 2634 m n.p.m.  Na ten trudno dostępny wierzchołek prowadzi 14-osobowa kolej linowa. W ciągu 50 minutowego pobytu możemy podziwiać przepiękne widoki na rozpościerające się wokół szczyty i doliny.       

Wczesnym popołudniem szlakiem Magistrali przespacerujemy się na Hrebienok 1285 m n.p.m. po drodze zatrzymując się w schronisku Chata Zamkowskiego na odpoczynek oraz przy Wodospadach Zimnej Wody. Z Hrebienoka do Starego Smokovca zwiezie nas kolej szynowo-terenowa.


Łomnicki Szczyt - galeria
DZIEŃ: środa, sobota


WYJAZD: 08.30 POWRÓT: ok.19.30


CENA:
Dorośli: 99zł
Studenci do 26 lat i młodzież: 89zł
Dzieci 4-10 lat: 89zł*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty.
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę i przewodnictwo pilota, ubezpieczenie NNW i KL.

Dodatkowo płatne:
Bilet łączony na kolejki Magistrala (wyjazd do Skalnatego Plesa + zjazd kolejką z Hrebienoka): 25€ dorośli/ 20€ młodzież 12-18 lat, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy  60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 18€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat.
Kolejka na Łomnicki Szczyt: 34€ dorośli/ 29€ młodzież 12-18 lat, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy 60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 25€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat.

Opcjonalnie płatne: kanapka 6zł.

Zakup biletu na kolejkę na Łomnicki Szczyt jest możliwy najpóźniej na trzy dni przed terminem wycieczki.
W przypadku zmiany cen biletów na kolejki klient zobowiązany jest dopłacić różnicę w dniu wycieczki.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępu w trakcie sezonu.UWAGA:

Warunki przekroczenia granicy będą zależne od zasad panujących w danym kraju na dzień realizacji wycieczki.

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolana NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Każdy uczestnik wycieczki powinien pamiętać o odpowiednim obuwiu (górskim lub sportowym) oraz ciepłej odzieży. Na drogę warto zabrać napoje i kanapki.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Rezerwuj teraz


domki w górach