Tatry Wysokie Łomnicki Szczyt

Łomnica 2634 m n.p.m. to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt w Tatrach

W programie naszej wycieczki istnieje możliwość skorzystania z 3 różnych słowackich kolejek linowych i terenowych. Wycieczkę rozpoczniemy wyjazdem kolejką gondolową z Tatrzańskiej Łomnicy nad Łomnicki Staw 1751 m n.p.m., skąd wyjedziemy na Łomnicki Szczyt 2634 m n.p.m.  Na ten trudno dostępny wierzchołek prowadzi 14-osobowa kolej linowa. W ciągu 50 minutowego pobytu możemy podziwiać przepiękne widoki na rozpościerające się wokół szczyty i doliny.       

Wczesnym popołudniem szlakiem Magistrali przespacerujemy się na Hrebienok 1285 m n.p.m. po drodze zatrzymując się w schronisku Chata Zamkowskiego na odpoczynek oraz przy Wodospadach Zimnej Wody. Z Hrebienoka do Starego Smokovca zwiezie nas kolej szynowo-terenowa.


Łomnicki Szczyt - galeria
DZIEŃ: środa, sobota


WYJAZD: 08.30 POWRÓT: ok.19.30


CENA:

Normalny: 120 zł

Ulgowy: 110 zł

GRATIS: dzieci do 6 roku życia*Normalny: dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują inne zniżki.

*Ulgowy: studenci do 26 lat, młodzież, dzieci od 6 lat, senior 65+, Karta Dużej Rodziny, niepełnosprawni.

Cena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę i przewodnictwo pilota, ubezpieczenie NNW i KL.

Dodatkowo płatne:
Bilet łączony na kolejki Magistrala (wyjazd do Skalnatego Plesa + zjazd kolejką z Hrebienoka): 36€ dorośli/ 29€ młodzież 12-18 lat, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy  60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 25€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat.
Kolejka na Łomnicki Szczyt: 33€ dorośli/ 26€ młodzież 12-18 lat, studenci (posiadacze kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26), seniorzy 60+, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 23€ dzieci 6-12 lat/ GRATIS dzieci do 6 lat.

Opcjonalnie płatne: kanapka 10 zł.

Zakup biletu na kolejkę na Łomnicki Szczyt jest możliwy najpóźniej na trzy dni przed terminem wycieczki.
W przypadku zmiany cen biletów na kolejki klient zobowiązany jest dopłacić różnicę w dniu wycieczki.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępu w trakcie sezonu.UWAGA:

Warunki przekroczenia granicy będą zależne od zasad panujących w danym kraju na dzień realizacji wycieczki.

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolana NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Każdy uczestnik wycieczki powinien pamiętać o odpowiednim obuwiu (górskim lub sportowym) oraz ciepłej odzieży. Na drogę warto zabrać napoje i kanapki.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych program wycieczki może ulec zmianie.

Rezerwuj teraz


domki w górach