Królestwo Żubra i Zamek w Pszczynie

Królestwo Żubra i Zamek w Pszczynie

Zamek w Pszczynie to jeden z najstarszych zamków w Polsce, niewątpliwa perła Śląska, która urzeka pięknem wnętrz i architekturą. Majestatyczne żubry to największe ssaki lądowe w Europie.


PROGRAM wycieczki:


  • 08.00 - Wyjazd z Zakopanego
  • 12.15 - Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie
  • 13.45 - Zwiedzanie Zagrody Żubrów
  • 14.45 - Czas wolny na rynku
  • 16.00 - Zwiedzanie Skansenu Wsi Pszczyńskiej
  • 17.30 - Wyjazd z Pszczyny
  • 20.30 - Przyjazd do Zakopanego

Zamek w Pszczynie


Zamek w Pszczynie to niewątpliwie „perełka” województwa Śląskiego. Powstał w miejscu piętnastowiecznego obronnego zamku i, na przestrzeni dziejów, był wielokrotnie przebudowywany. Zamek szczęśliwie przetrwał II wojnę światową. Zachował oryginalny wygląd i wyposażenie co czyni go jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce.Zagroda Żubrów


Pokazowa Zagroda Żubrów powstała na terenie zabytkowego parku, zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki. Można się w niej zapoznać ze zwyczajami żubra, który jest największym ssakiem w Europie. W Zagrodzie żyją także inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski m.in. muflony, jelenie, sarny. Po I wojnie światowej wszystkie wolnożyjące żubry zostały wybite. W 1923 roku powstało Międzynarodowe Towarzystwo Ochrony Żubra, którego celem było odtworzenie dziko żyjącej populacji żubrów. Do tego celu wykorzystano 12 dokładnie wyselekcjonowanych osobników, z czego 4 to właśnie żubry pszczyńskie.


Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej


Skansen powstał w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku. Zgromadzono w nim kilkanaście obiektów architektury drewnianej, będącej ostatnim świadectwem tradycyjnej zabudowy wiejskiej ziemi pszczyńskiej. Jego wyjątkowość drzemie w zabytkowych chatach, z których większość to budynki z oryginalnych materiałów. W ich wnętrzach zebrano wiele autentycznych sprzętów rolniczych, rzemieślniczych oraz narzędzia codziennego użytku. Zagroda Wsi Pszczyńskiej posiada wysoką wartość kulturalną, historyczną i etnograficzną i zaliczana jest do unikalnych atrakcji turystycznych województwa śląskiego.


Królestwo Żubra i Zamek w Pszczynie - galeriaCena:
Dorośli: 150 zł
Studenci do 26 lat, młodzież: 135 zł
Dzieci 5-10 lat: 120 zł
Dzieci do 4 lat: 45 złCena zawiera: przejazd autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota, przewodnika w skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

Dodatkowo płatne:
Bilet wstępu Muzeum Zamkowe w Pszczynie:
20zł dorośli/ 11zł studenci do 26 lat, młodzież szkolna, seniorzy 65+, emeryci, renciści, posiadacze Karty Dużej Rodziny, niepełnosprawni i ich opiekunowie/ GRATIS dzieci do 6 lat

Bilet łączony - Zagroda Żubrów oraz Skansen Wsi Pszczyńskiej:
24zł dorośli/ 18zł studenci do 26 lat, młodzież szkolna, emeryci, renciści, niepełnosprawni i ich opiekunowie, kombatanci/ GRATIS dzieci do 4 lat.

Opcjonalnie płatne:
Audio przewodnik + słuchawki w Muzeum Zamkowym w Pszczynie: 12zł sztuka; kanapka 6zł.UWAGA:

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

Rezerwuj teraz

domki w górach