Budapeszt

Budapeszt
stolica i zarazem największe miasto Węgier.

Budapeszt leży w środkowej części kraju po obu brzegach Dunaju. Nazywany często Perłą Dunaju, uważany jest za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic. Łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków, kusi niezwykłą wielkomiejską atmosferą przeplatającą się z dyskretnym urokiem spokoju prowincji.

Wyjazd do położonego stosunkowo blisko Zakopanego Budapesztu to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu - wizyta w węgierskiej stolicy będzie dla każdego niezapomnianym przeżyciem i ogromną atrakcją.

Zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od przejazdu Aleją Andassyego - wpisaną na listę UNESCO, dalej udamy się na Wzgórze Gellerta skąd będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę miasta. Następnie zwiedzamy Kościół Macieja, Zamek Królewski, przejdziemy przez Most Łańcuchowy, który łączył kiedyś Budę z Pesztem, zobaczymy także Bazylikę Św. Stafana, Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya, przystań obok Mostu Małgorzaty. Niewątpliwą atrakcją będzie rejs statkiem po Dunaju, z którego będzie można podziwiać urokliwą architekturę Budapesztu.


Budapeszt - galeriaDZIEŃ: wtorek (wyjazd w nocy z poniedziałku na wtorek).


WYJAZD: 00.01  POWRÓT: 24.00


CENA:
Dorośli: 235zł
Studenci do 26 lat i młodzież: 205zł
Dzieci 4-10 lat: 185zł*10% zniżki od ceny wycieczki dla osób niepełnosprawnych za okazaniem ważnej legitymacji.
** 5zł zniżki od ceny wycieczki dla posiadacza Karty Dużej Rodziny - za okazaniem karty
Zniżki są przyznawane przy płatności gotówką. Po dokonaniu wpłaty online nie ma możliwości uzyskania rabatu (zwrotu różnicy).

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od frekwencji), opiekę pilota, przewodnika po Budapeszcie 6,5h, ubezpieczenie NNW i KL, poczęstunek: kanapka + woda 0,5l.

Dodatkowo płatne: przejazd komunikacją miejską 700HUF; Rejs statkiem po Dunaju 13€.

Opcjonalnie płatne: Kościół Macieja 2000HUF dorośli/ 1500HUF uczniowie, studenci i seniorzy 60+/ GRATIS dzieci do 6 lat; obiad ok.3000HUF (1000HUF = ok. 15zł).

Organizator  nie odpowiada za zmianę cen wstępu  w trakcie sezonu.


UWAGA:

Warunki przekroczenia granicy będą zależne od zasad panujących w danym kraju na dzień realizacji wycieczki.

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu potwierdzającego tożsamość podróżującego- paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stiwerdzającym tożsamość za granicą.

Każdy uczestnik wycieczki powinien pamiętać o odpowiednim, wygodnym, obuwiu oraz ciepłej odzieży. Na drogę warto zabrać napoje i kanapki.

Rezerwuj terazdomki w górach