Bratysława

Bratysława - stolica i zarazem największe miasto Słowacji

Bratysława leży po obydwu stronach Dunaju i jako jedyna ze stolic świata graniczy z dwoma państwami – Węgrami i Austrią. Charakterystycznym obiektem jest wznoszący się 80 metrów nad miastem Zamek Bratysławski z XIV-XV wieku, który w późniejszym czasie ulegał wielokrotnym przebudowom. Odwiedzenie położonej zaledwie 245 km od Zakopanego Bratysławy jest znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego czasu!

Zwiedzanie zaczniemy od Zamku w Bojnicach, należącego do najładniejszych, najstarszych i najczęściej odwiedzanych zamków w Europie Środkowej. Następnie udamy się do Bratysławy na Wzgórze Zamkowe, gdzie zobaczymy parlament z panoramą Bratysławy oraz Zamek Bratysławski. Kolejnym punktem wycieczki będzie Stare Miasto i Katedra św. Marcina, najstarsze ulice miasta – Michalska i Venturska, Pałac Palfich, Pałac de Pauliho, Pałac komory austro-węgierskiej, Brama Michalska, Kościół Franciszkański, Rynek, Ratusz, Plac Hviezdoslava.


Bratysława - galeria
DZIEŃ: sobota


WYJAZD: 05.00 POWRÓT: 00.00


CENA:

Normalny: 250 zł

Ulgowy: 230 zł

GRATIS: dzieci do 6 roku życia


*Normalny: dla osób od 18 roku życia, którym nie przysługują inne zniżki.

*Ulgowy: studenci do 26 lat, młodzież, dzieci od 6 lat, senior 65+, Karta Dużej Rodziny, niepełnosprawni.
Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem lub busem (zależnie od wielkości grupy), opiekę pilota, przewodnika po Zamku w Bojnicach, przewodnika po Bratysławie – 3 godziny, ubezpieczenie NNW i KL, poczęstunek: kanapka + woda.

Dodatkowo płatne: Zamek w Bojnicach: 11€ dorośli/ 8€ seniorzy 65+/ 6€ studenci*, młodzież 15-18 lat/ 7niepełnosprawni i ich opiekunowie/ 5€ dzieci 6-15lat/1€ dzieci 3-6 lat/ GRATIS dzieci do 3 lat

Opcjonalnie płatne: foto 2€/ video 5€

* na podstawie legitymacji ISIC, EURO26


UWAGA: 

Warunki przekroczenia granicy będą zależne od zasad panujących w danym kraju na dzień realizacji wycieczki.

Przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą.

Proszę pamiętać o odpowiednim, wygodnym, obuwiu oraz ciepłej odzieży. Na drogę warto zabrać napoje i kanapki.

Rezerwuj terazdomki w górach